sídlo firmy, kontakt

SKLENÍKY   
Domů skleníky šíře lodě 3,2 m skleníky šíře lodě 6,4 m skleníky šíře lodě 9,6 m repasované skleníky vybavení skleníků atypy
Přednosti Skleníky IDEÁL lze stavět jako jednolodní nebo blokované do vícelodí.   Přednosti  
  • nízká hmotnost ocelové konstrukce a velké rozměry tabulí skla, umožňují  maximální světlost vnitřního prostoru skleníku i v zimních a jarních měsících, kdy je značný nedostatek slunečního záření. Přímým důsledkem je  zvýšení výnosů u rostlin pěstovaných ve sklenících IDEÁL oproti stávajícím, a to až o 15 %.

  • naopak v letních měsících, kdy je nadbytek slunečního záření, systém větráků a jejich množství zajišťuje, že se skleníky nepřehřejí a nemusí se zatírat sklo. Vlivem toho můžeme použít sklo tažené čiré, které propouští nejvíce slunečního záření.

  • snadná a rychlá montáž skleníků IDEÁL, včetně zachování možnosti demontáže a opětovné montáže i v zimních měsících.

  • dlouhá životnost. Skleník po dobu 30 - 40 let (dle stupně znečištění ovzduší), nepotřebuje žádnou údržbu.

  • vzhledem ke stavebnicové konstrukci  je možnost dodatečného prodloužení skleníku  bez nutnosti demontáže stávající části. U vícelodí i možnost pozdějšího rozšíření o další lodě.

  • skleníky jsou vhodné i do podhorských a horských oblastí se značnými sněhovými srážkami.

  • zajišťujeme montáž i vnitřní vybavenost skleníku, tzn.  tepelné a stínovací clony, vytápění, včetně automatické regulace, pevné a přesuvné stoly, pěstební stoly, příliv-odliv, pojízdné regály, ...

  • jednotlivé typy lze dle přání zákazníka upravovat

  • menší typy jsou osazeny posuvnými vstupními dveřmi, které umožňují odvětrání skleníku  bez rizika poškození větrem. Větší skleníky mají  posuvná manipulační vrata,  s možností vjezdu traktorem.

 

 

Ocelová konstrukce  je ze speciálních otevřených jaklových profilů tl. 2 - 3 mm  žárově zinkovaných po jejich opracování. Šroubovina je galvanicky pozinkovaná.

Sklo o tl. 4 mm je uloženo ve speciálních pryžových profilech, které sklo připevňují a součastně i utěsňují. Lze použít i dvojskla Ditherm a komůrkové polykarbonáty o různé tloušťce. Je i možnost zasklení v Plexiglase.

K podezdívce se ocelová konstrukce připevňuje pomocí hmoždinek. U menších skleníků a u repasovaných je možnost dodání prefabrikované podezdívky

Ve střeše jsou hřebenové větráky ovládané elektropřevodovkami, s možností plné automatiky, včetně posunu stínících clon dle slunečního svitu a vnitřní teploty ve skleníku. U větších skleníků  možnost bočního odvětrání.

Ve štítech posuvné dveře nebo vrata dle požadavku. Pro prodejní skleníky možnost prosklených pergol.

Přednosti

- jedno i vícelodní skleníky pro zemědělství
- příslušenství (pěstební stoly, clony, atd.)
- prodejní skleníky pro zahradnictví
- repasované skleníky

- velkokapacitní skleníky

- atypické skleníky
- zpracování podkladů pro stavební povolení
- zpracování projektové dokumentace